زمینه های فعالیت
زمینه های فعالیت
طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات
برنامه استراتژیک فناوری اطلاعات و ارتباطات
معماری سازمانی
بیشتر ...
خدمات شرکت
خدمات شرکت
طراحی، استقرار و پیاده سازی مدل های مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات
طراحی و تدوین طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات
طراحی و تدوین طرح جامع معماری سازمانی
بیشتر...
Pause
  اخبار 
تاریخ:1393/12/12
طراحی شبکه ملی اطلاعات تکیمل و بخش اعظم آن پیاده شد

طراحی شبکه ملی اطلاعات تکیمل و بخش اعظم آن پیاده شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران؛ مهندس نصرالله جهانگرد در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار ، با بیان این که این سازمان  برای روشنگری و مبادله اطلاعات و تنویر افکار عمومی تلاش بیشتری خواهد کرد افزود:
با تلاش جامعه خبری به عنوان یک بازوی توانمند  بخشی از توفیقات فعالان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات ثبت شده  و از سوی دیگر با نقد های منصفانه ضعف های خود را  شناخته و برای برطرف کردن آن تلاش کرده ایم.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت:  وزارت  ارتباطات و فناوری اطلاعات در دوره قبل به سمت انحلال و ضمحلال هدایت شده بود و به سمت محو شدن می رفت اما در دولت تدبیر و امید یکی از اقدامات  اساسی صورت گرفته برگرداندن پیکر بندی اصلی  وزارت در بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات است.
وی افزود: در دوره جدید پیکربندی صحیحی در حوزه ارتباطات شکل گرفت و این نشان می دهد که این بخش نیاز به مدیریت اجرایی و هماهنگی داشته و دولت در وزارت ارتباطات  کارنامه قابل توجهی  داشته است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران  با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این وزارتخانه افزود: نیازمند یک مدیریت اجرایی در مرکزیت این بخش بودیم و با توجه به تاثیرگذاری بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در ابعاد مختلف اقتصادی اجتماعی و فرهنگی کشور ، هماهنگی  و اتخاذ تصمیات استراتژیک در دستورکار ما قرار داشت.
وی گفت: مسوولیت طراحی شبکه ملی اطلاعات برعهده ما قرار داشت و ما به عنوان پیشانی این طرح وارد شدیم اما هم اکنون با هماهنگی  سازمان فناوری اطلاعات ایران،در فاز اجرا و استقرار، شرکت  زیر ساخت و اپراتور ها  اجرای این پروژه را برعهده گرفته اند.
جهانگرد تصریح کرد: افق پیش روی آینده در کشور نهادی برای مدیریت دولت الکترونیک نیاز دارد و مراکز داده  به عنوان بازوی اجرایی در انجام این مهم این بخش را یاری می رسانند.
وی در خصوصی فعالیت های این سازمان به تلاش برای گسترش کسب و کار های نوین در کشور اشاره داشت و افزود: با راه اندازی نسل سوم و چهارم درکشور این بخش رونق گرفته است.
جهانگرد ادامه داد: در سال پیش رو تلاس داریم کیفیت و کمیت خدمات تولید شده را گسترش دهیم تا پایه گذاری صحیحی در این بخش استراتژیک شکل گیرد.
وی در پایان این نشست  یاد و خاطره شهدای خبرنگار را گرامی داشته و از  خداوند شادی روح آنان را مسالت کرد و به آنان رسیدن به مقام  والای شهادت در انجام این وظیفه خطیر را تبریک گفت.