زمینه های فعالیت
زمینه های فعالیت
طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات
برنامه استراتژیک فناوری اطلاعات و ارتباطات
معماری سازمانی
بیشتر ...
خدمات شرکت
خدمات شرکت
طراحی، استقرار و پیاده سازی مدل های مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات
طراحی و تدوین طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات
طراحی و تدوین طرح جامع معماری سازمانی
بیشتر...
Pause
  اخبار 
تاریخ:1393/12/12
طراحي، هماهنگي و پايش شبكه ملي اطلاعات در سازمان فناوري اطلاعات

طراحي، هماهنگي و پايش شبكه ملي اطلاعات در سازمان فناوري اطلاعات

از طرف مجموعه وزارت ارتباطات مسئول طراحی؛ هماهنگی و نظارت بر شبکه ملی اطلاعات هستیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران ،نصراله جهانگرد، صبح امروز در  نشستی خبری در آستانه سالگرد تاسیس سازمان فناوری اطلاعات در حاشیه نمایشگاه تلکام  اظهار داشت: ما از طرف مجموعه وزارت ارتباطات مسئول طراحی؛ هماهنگی و نظارت بر شبکه ملی اطلاعات هستیم و نقش طراحی، هماهنگی و پایش  شبکه ملی اطلاعات را بر عهده داریم .

وی گفت: طبق برنامه پنجم  توسعه شبکه ملی اطلاعات دارای ضوابطی است که مهم ترین آن راه اندازی شبکه ای پایدار با پهنای باند و امنیت بالا و استقلال مدیریت در عرصه ملی است.

وی با بیان این که بزرگترین نگرانی ما عقب ماندگی سرمایه گذاری در شبکه ثابت است , گفت: باید هم زمان بتوانیم  ظرفیت انتقال را هم افزایش دهیم البته  اکنون می توان تمام عملیات الکترونیکی شدن را در کشور اجرا کرد و شرایط آغازین را به دست آورده ایم.

امید داریم در سال آینده ظرفیت ارتباطی زیرساخت  تا اندازه ای رشد کند تا برای پاسخ به نیاز مخاطبان محدودیتی نداشته باشیم .

معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر پیگیری های دولت تدبیر و امید در میزبانی سایت های داخلی گفت: هرچه سرورها در کشور افزایش پیدا کند باعث افزایش دسترسی و بهبود شرایط می شود .

وی در خصوص گذر به IPV6  در کشور نیز گفت: کل شبکه ایران مانند همه دنیا مبتنی بر IPV4  بوده و  محدودیت داشته و گذر به نظام آی پی 6 که نامحدود است الزامی است از این جهت  به منظور گذار به ورژن های جدید برنامه ریزی کرده و به طور متناوب هم برنامه پیش  می رود.

نصراله جهانگرد با تاکید بر لزوم اجرای دولت الکترونیکی در میان دستگاههای اجرایی گفت: مرکز ملی تبادل اطلاعات دولت الکترونیکی در نمایشگاه الکامپ به منظور معرفی وی سایت های دولتی ایجاد خواهد شد و پس از آن تا پایان سال برای دسترسی همه مردم پرتال جامع رسمی خدمات الکترونیکی دولت راه اندازی خواهد شد .

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران همچنین در ارتباط با تعداد کاربران اینترنت در کشور و شاخص سنجش کاربران تاکید کرد: از سال قبل با مرکز آمار ایران توافق کردیم با پیمایش این مرکز آمارها را به طور  رسمی مشخص کنیم  و تا کنون دو بار هم آمار های دقیق منشر شده است.

جهانگرد گفت:تا کنون حدود 40 میلیون سیم کارت وصل به اینترنت داریم اما تعدادمشترکان فعال آنها بر اساس اعلام اپراتور ها حدود 20 میلیون نفر است .

وی با بیان این که تعداد مشنرکان موبایل  نیز در ایران 105 درصد است  گفت: البته  تعداد کاربران تلفن همراه فعال متغیر است معمولا آمار خط های نصب شده شاخص توسعه می شود.

وی در خصوص اهمیت راه اندازی مرورگر بومی  نیز در کشور اظهار کرد: ایجاد موتور جست و جوی بومی یکی از مهم ترین الزامات  خود  در اجرای شبکه ملی اطلاعات می دانیم و راه انداری آن نیازمند یک عزم ملی و همکاری مراکز پژوهشی وبخش خصوصی بوده و برنامه وزارت خانه حرکت در همین مسیر است.